/Files/photogallery/732/reskm3.jpg Ресурсна кімната

Що таке ресурсна кімната та ресурсний клас

Що таке ресурсна кімната? Ресурсна кімната - це спеціально організований простір для розвитку людини та гармонізації її психоемоційного стану. В яких установах може бути ресурсна кімната? Це можуть бути як загальноосвітні навчальні заклади, так і навчальні заклади з інклюзивною формою навчання.

А що ж таке саме ресурсний клас? У свою чергу, поняття «ресурсний клас» - є не тільки спеціально організованим розвиваючим простором, він має свою сталу структуру – сталий колектив. Існує декілька інтерпретацій поняття «ресурсний клас» на базі загальноосвітніх закладів. Наприклад, ресурсний клас у значенні «група школярів» - це група дітей, які мають труднощі в навчанні, комунікації та соціалізації в умовах звичайного шкільного класу, діти, які мають особливі освітні потреби. Таким чином ресурсний клас виступає в якості простору, де учні можуть отримувати додаткову допомогу відповідно до своїх потреб. Така модель забезпечує право на освіту будь-якій дитині і дозволяє організувати навчання, відповідне потребам кожного учня, у середовищі, яке найбільше підходить саме для нього. Особливістю даних класів є невелика кількість учнів – до 8 чоловік. Це обумовлюється тим, що педагог має належним чином приділити увагу кожній дитині.

Наразі існує практика прийому до загальноосвітніх закладів учнів з особливими освітніми потребами, які реалізуються у ресурсних класах. Згодом, діти мають змогу перейти до загальних класів.

Механізм роботи ресурсного класу

Для роботи ресурсного класу дуже важлива наявність правильно організованого та обладнаного приміщення. У ресурсному класі, як правило, є наступні зони:

Робоче місце вчителя

Місце для проведення ранкового кола, фізкультхвилинки або розминки

Парти для індивідуальних занять

Місце для групової роботи

Зона сенсорного розвантаження.

wym-1588823741395

Кiлькiсть переглядiв: 764

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.